اعتراض پرستاران به ۴ سال انتظار و به «قوانین کاغذی»

اعتراض پرستاران به ۴ سال انتظار و به «قوانین کاغذی

در پیامک‏های اعتراضی پرستاران آمده است: «فرا رسیدن ۶ تیر چهارمین سال‏مرگ قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بر عموم پرستاران تسلیت باد!»، «قانون تعرفه گذاری که دفن شد، یک قبر هم برای قانون ارتقای بهره‏وری آماده کنید.»

*************

اعتراض پرستاران به ۴ سال انتظار و به “قوانین کاغذی”

با گذشت ۴ سال از تصویب دو قانون در جلس شورای اسلامی مبنی بر کاهش ساعات کاری طولانی پرستاران و پرداخت حقوق از دست رفته، هنوز از اجرا و به عمل در آمدن این قوانین که با عنوان “تعرفه گذاری خدمات پرستاری” و “قانون ارتقا بهره وری نیروی بالینی” مطرح شده اند، نشانه ای نیست. همین امر موجب اعتراض پرستاران شده است.

در روز ۶ تیر که چهارمین سالگرد تصویب دو قانون فوق است، پرستاران به ارسال پیامک های اعتراضی درست زدند. خبرگزاری مهر متن چهار پیامک را درج کرده که عبارتند از:

“فرا رسیدن ۶ تیر چهارمین سال‏مرگ قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بر عموم پرستاران تسلیت باد”

“چهارمین سال‏مرگ قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بر پرستاران تسلیت و بر وزارت بهداشت تهنیت باد”"

در یکی از پیامکهای اعتراضی پرستاران آمده است” قانون تعرفه گذاری که دفن شد، یک قبر هم برای قانون ارتقای بهره وری آماده کنید.”

“جسد مومیایی ۳ هزار سال پیش پرستاری پیدا شده که در دستش کاغذ پاپیروسی تحت عنوان به دنبال کاهش ساعت کاری، ضریب و تعرفه گذاری بوده است.”

عدم استخدام تعداد مورد نیاز پرستار برای ارائه خدمات بالینی درخور، طولانی بودن ساعات کار، شرایط سخت سنگین کاری طی سال های گذشته به اعتراضات متعدد جامعه پرستاری انجامیده است. ۴ سال پیش با تصویب دو قانون فوق در محلی، دولت وعده داده بود ظرف ۴ ماه آن را به اجرا بگذارد. چنانچه این قوانین عملی می شد، حقوق و پرداخت مزایای عقب مانده ی پرستاران را به ۱٫۵ تا ۳ میلیون تومان افزایش می داد.

شهرزاد نیوز ـ ١٠ تیر ١٣٩٠

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: